O mnie - działalność i osiągnięcia

Jestem doktorantem matematyki, a fotografią przyrodniczą zajmuję się od kilku lat.
Moje fotografie były wyróżniane i nagradzane na konkursach i festiwalach o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym, do najważniejszych mogę zaliczyć:
~ Moscow International Foto Awards (III miejsce i 2 wyróżnienia)
~ Prix de la Photographie Paris (Px3) (2 wyróżnienia)
~ Tokyo International Foto Awards (Gold Award)
~ Photo Salon Plovdiv 2017 (wyróżnienie Jury)
~ Fine Art Photography Awards (wyróżnienie)
~ International Photographer of the Year 2015 (wyróżnienie)
~ Fotograf Roku 2017 ZPFP OT (Grand Prix, I oraz III miejsce)
~ "Po stronie natury" National Geographic (II miejsce i wyróżnienie)
~ Poznańskie Dni Fotografii 2014 (nagroda organizatora)

W tej fotograficznej pasji oprócz przebywania w terenie, sporo uwagi poświęcam działalności edukacyjno-kulturalnej. Miałem przyjemność prezentować wystawy na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy czy Uniwersytecie Gdańskim. Mój indywidualny fotograficzny projekt poświęcony przyrodzie rodzinnej Bydgoszczy został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta i w formie zewnętrznej wystawy zaprezentowany przez kilka tygodni na płycie Starego Rynku. Okazję do opowiadania słowem i obrazem o fotografii przyrody miałem jako gość IX Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego "Sztuka Natury", a także w ramach Nocy Biologów, spotkań w muzeach, bibliotekach i podobnych ośrodkach kultury.

Moje prace były publikowane ponadto w "National Geographic", "Acta Ornithologica", "Ptakach Polski", "MP Salamandra", "Foto-Kurierze". W 2017 roku, we współpracy z BOSZart powstał mój autorski Kalendarz "Ptaki" 2018 (możliwość zamówienia tutaj).